Życzę, by czas wakacyjny był czasem nie tylko odpoczynku, ale odradzania się

– powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w życzeniach z okazji końca roku szkolnego 2025/2026.

Zmierza ku końcowi miesiąc czerwiec, a więc zbliżają się wakacje. Myślę, że jest to czas upragniony zwłaszcza przez studentów, uczniów, ale też przez wszystkich wykładowców, nauczycieli, katechetów, nauczycieli religii

Abp Wojda życzył wszystkim, aby nadchodzące wakacje były okresem radości i wypoczynku spędzanego w pięknych miejscach. Wyraził nadzieję, że będą one sprzyjały pogłębianiu wiedzy zdobytej w szkolnych ławkach dzięki nowym doświadczeniom oraz staną się źródłem wielu pięknych i budujących przeżyć.

Przewodniczący Episkopatu podziękował także nauczycielom za całoroczny trud wkładany w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

Za trud włożony przez cały rok, by przekazać to, co najpiękniejsze, to, co najbardziej buduje człowieka, a więc nie tylko naukę, ale dobre przykłady, dobre świadectwa życia i to wszystko, co stanowiło treść wychowania naprawdę w wartościach.

Życzę wszystkim jeszcze raz dobrych, udanych, pięknych wakacji.

fot. episkopat.pl