Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza rodziców, nauczycieli i wychowawców na doroczną konferencję poświęconą wyzwaniom, przed którymi stoją współczesne dzieci i młodzież.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem odpowiedzi dorosłych na trudności młodych ludzi. Wśród omawianych tematów znajdą się m.in. homoseksualizm, tzw. zmiana płci, kryzys samobójczy oraz przedwczesna inicjacja seksualna.
Skupimy się nie tylko na postawieniu diagnozy. Chcemy zaproponować rodzicom i wychowawcom konkretne rozwiązania oraz podzielić się dobrymi praktykami – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
Prelegenci i tematy:
– dr hab. n. med. Joanna Smyczyńska – Czy «zmiana płci» jest możliwa? Tranzycja, retranzycja, historie nastolatków
– dr Jolanta Próchniewicz (psycholog i teolog) – Zagubiona tożsamość kobieca
– Katarzyna Gross-Szumańska (pedagog i suicydolog) – Chcę zniknąć. Jak zauważyć, zrozumieć i pomóc nastolatkowi w kryzysie samobójczym?
– ks. Piotr Piekart – Wyjść poza banał. Nieoczywiste argumenty w sporze o aborcję
– Magdalena Guziak-Nowak – Inicjacja seksualna nastolatków? «Jak kocha, to poczeka»
Po prelekcjach zaplanowano czas na indywidualne konsultacje z prelegentami.
Zapisy trwają do 26 czerwca 2026 r. poprzez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona.
